Annons
Annons

Info

CHIC är din självklara källa till mode, shopping, livsstil och inspiration. På CHIC.se får du dagliga uppdateringar med det senaste, blandat med guider, tips och video. Här hittar du också våra välbesökta bloggar som skriver om mode, skönhet, hälsa och inredning.

Sex gånger om året kommer vårt härliga magasin ut i butik. Du hittar tidningen på alla ställen du kan köpa tidningar. Sedan hösten 2015 är Caroline Sandström ny chefredaktör för CHIC.

CHIC
Frida Förlag
Tysta gatan 12
115 20 Stockholm

CHIC ges ut av Frida Förlag, Sveriges största mediehus för unga kvinnor. Vår mission är att inspirera och engagera unga kvinnor. Det gör vi med innehåll som berör, guidar, stärker och sprider glädje. Läs mer på fridaforlag.se.

Här hittar du vår annonswebb.

Telefonväxel: 08-578 016 20
Mail: chic@fridaforlag.se

Bud- och besöksadress: Tysta gatan 12, 115 20 Stockholm

Utgivningsdatum 2016 för tidningen CHIC:
Nr 1 – 26 januari
Nr 2 – 22 mars
Nr 3 – 24 maj
Nr 4 – 19 juli
Nr 5 – 15 september
Nr 6 – 17 november

Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av chic.se. Läs mer om cookies

KONTAKT
Chefredaktör
Caroline Sandström
Webbredaktör
Cassandra Lindblom
Moderedaktör
Hanna MW
Skönhetsredaktör
Filippa Berg
ANNONS

Online
Klara Grivans, digital chef, 08-578 011 91
klara.grivans@aller.se 

Event
Shatilla Holm, livechef, 073 918 23 63
shatilla.holm@aller.se

Jenny Rathje, projektledare
jenny.rathje@aller.se

Print
Sanna Lindberg, mediasäljare, 070 357 40 59
sanna.lindberg@aller.se

Teamleader, Ann-Sophie Runesdotter, 070 357 40 68
annsophie.runesdotter@aller.se

KAM
Tove Åsell, teamledare, 070 309 96 39
tove.asell@aller.se

Traffic
Maria Forsberg, 08-578 011 80
maria.forsberg@aller.se

Maria Karlsson, försäljningschef, 08- 578 011 56
maria.karlsson@aller.se 

Klicka här för mer information och prislista.

BLOGGAR

Caroline Sandström, chefredaktör
caroline.sandstrom@fridaforlag.se

Hanna MW, moderedaktör och modebloggare
hannamw@hotmail.se

Ellen Claesson, modebloggare
ellenclaesson.chic@gmail.com

Filippa Berg, skönhetsredaktör och skönhetsbloggare
filippab@gmail.com

Amelie Håkansson, träningsbloggare
amelie.hakansson@hotmail.com

Angelica Aurell, modebloggare
angelica@angelicascloset.se

Michaela Hamilton, krönikör
michaela@mjhamilton.se

Josefine Ringblom Berg, livsstilsbloggare
josieswall@hotmail.com

Frida Skoglund, skönhetsbloggare
frida_skoglund@live.com


Annons

MEST LÄST


Laddar